Jituška

Dobrý den,

před již několika lety jsem hledala pomoc, z množství internetových odkazů jsem objevila stránky Paní Ludmily Kartouskové a neváhala s objednáním na výklad karet. Já jsem očekávala zaručeně dobré rady a okamžitou pomoc. A ano, na malou chvíli jsem opravdu pociťovala jistou dávku úlevy a uklidnění. Uvnitř a dlouhodobě jsem zůstávala ztrýzněná. Neměla jsem ráda sama sebe. Abyste lépe rozuměli, jednou za pár měsíců jsem navštívila paní Kartouskovou, pokaždé jak hromádka neštěstí, očekávala zázrak (-y), a jediné co jsem pro zlepšení svého života byla schopná udělat bylo to, že jsem došla na domluvený termín a zaplatila penězi. A co hůř, kolikrát jsem si říkala, že tam chodím jen pro mazání medu kolem pusy, pro nějakou falešnou psychologii a ještě za to navíc ,,já kráva'' platím ! Paní Liduško, ze srdce a hlouby duše se Vám omlouvám !!!

Nelituji ničeho, nedokázala jsem v minulosti jednat jinak. Od paní Ludmily se mi dostávalo tolik skutečné pomoci, jenže veškerou pomoc jsem odrážela, protože jsem ve skutečnosti pomoc nechtěla. Dnes to vím. Použiji na to takovou metaforu Jak může lékař uzdravovat pacienta, když před ním pacient zamyká dveře, nevpustí ho k sobě a když nakonec otevře, odmítá a neužívá lékařem předepsaná léčiva?? No jak potom může lékař pomoci??

Víte, i když jsem mentálně pomoc odmítala, přesto jsem pro pomoc chodila. Moje dušička o pomoc křičela, prosila mně a já ji přehlížela a nechtěla slyšet. Uvnitř mně se vše otiskávalo a zaznamenávalo a pomaloučku, velmi pomaloučku, jsem krůček po krůčku začala růst vstříc Lásce až jsem si jednoho dne uvědomila, že pomoc doopravdy a skutečně chci. Jéé, jak mě se třásla kolena :-) Dneska vím že je potřeba začít u sebe, mít ráda sama sebe, učit se a naučit se, mít ráda sama sebe. Makat na sobě s úctou a pokorou, vyvíjet úsilí a píli. A dneska vím, že skutečně cesta je cíl. A že není podstatné kam dojdu, ale podstatné je to, že mám směr a jdu. A taky vím že nikdy, nikdy není pozdě začít! Utkvěla mi v hlavě jedna vypůjčená věta (absolutně není důležité odkud a z jakého kontextu) a zní: Čas není důležitý, důležitý je pouze život.

Liduško, děkuji Vám za to že jste mně ,,pošťouchla'' tím směrem .. děkuji Vám za Vaši pomoc, DĚKUJI Vám za to, že mně léčíte!! Tuším, že bez Vaši pomoci, bych na toto potřebovala ještě několik životů.. Dnes jsem klidná a tolik motivovaná. Dnes se i těším na překážky, které mně určitě potkají. O tolik se mi zlepšuje kvalita běžného života! Mám směr a jdu.

Přeji je všem!

Ze srdce děkuji! Jituška
Starší článek Další článek