Blesk-zdraví

Tajemno - Michala Jendruchová redaktorka - Blesk zdraví Odborná spolupráce: Ludmila Kartousková - vědma

Markéta Vernerová - vědma

Věštění je věda

Určitě jste se někdy ocitli na křižovatce a nevěděli kudy dál. Co by se stalo, kdybychom se vydali doleva nebo doprava? Na to nám můžou odpovědět vědmy a mágové. Cestu nám ale neprošlapou. Tu si musíme projít sami. Věštba budoucnosti je stará jako lidstvo samo. Už dávno chtěli lidé znát svůj osud. Ani dnes tomu není jinak. Představíme vám známé i méně známé věštecké metody, které vám pomůžou odhalit, co vás čeká a nemine.


Kávová sedlina

Popíjíte-li často tzv. turka, určitě jste se už někdy zahleděli do „lógru“. Je známo, že z něho můžeme vyčíst budoucnost. Použijte menší, širší hrneček s podšálkem, bez obrázků. Nejlépe bílý porcelán. Vložte do něj lžičku pomleté černé kávy a zalijte vroucí vodou. Kávu po douškách pijte. V hrníčku musí zůstat lógr a trochu tekutiny. Potom jemně zatočte hrníčkem zleva doprava a opatrně překlopte hrníček na talířek směrem od sebe. Nechte tak asi pět minut. Potom opatrně hrníček postavte zpět na talířek. „Hrneček si postavte ouškem k sobě. Od ouška doprava se ukazuje přítomnost. Od ouška doleva je minulost. Proti oušku se znázorňuje blízká budoucnost do několika dnů či týdne. Je dobré pro dokonalejší rozeznání obrazců použít zvětšovací sklo. Když je dno celé zalité lógrem, tak se vám ukazuje dobré zdraví. Když jsou tam mezery, představte si na dně vaše tělo a k místu, které je prázdné určete, o jaký orgán vašeho těla se jedná,“ radí zkušená věštkyně Ludmila Kartousková.

Význam symbolů:
Dům – důležitou roli sehraje dobré rodinné zázemí
Hůl, tyč na konci zahnutá: je to záporný symbol, který varuje
Květina – rozkvetlá symbolizuje lásku druhé osoby, velká kytice znázorňuje obdiv mnoha lidí
Kočka – zrada někoho, kdo se tváří jako přítel.
Koruna – kladné znamení úcty ostatních lidí vůči tazateli Letadlo – cesta, sousední symboly ukážou, jak dopadne
Postava – znamená nečekaný milenecký vztah
Schodiště – znamená cestu vzhůru k úspěchu a splnění snů. Slunce – láska, radost a velké štěstí
atd.

Čaj
Čajovou věštbu znali už ve starověké Číně. Lidé zde původně předpovídali budoucnost z vnitřní strany zvonů a zjistili, že šálky na čaj jim je připomínají. Funguje na stejném principu jako káva. Je k tomu potřeba širší, hladký a pokud možno bílý, hrneček a lístkový čaj, který po vypití vytváří uvnitř šálků obrazce. Čaj musí vypít skutečně člověk, kterému se bude věštit.

Koule
Vyžaduje velké soustředění. Věštec musí naprosto zklidnit svou mysl. V kouli se mu pak objevují vize. Ať už pouhé symboly, nebo celé příběhy z minulosti či budoucnosti. Není tak důležitá velikost koule, ale kdo do ní hledí. Obvykle se používá křišťálová, ale je možné si vybrat i jiný kámen, nebo třeba pouhé sklo. Hlavně musí být hladká, bez kazů a prasklin. „Kouli je třeba řádně omýt v octu a vodě, vyleštit sametem nebo jelenicí. Posaďte se v místnosti, kde je mírné světlo. Kouli vezměte do ruky, nebo ji ponechejte na podstavci. Zklidněte se a soustřeďte se na výklad. Seďte tiše, soustřeďte mysl a upřeně hleďte do koule. Ta se nejdříve mléčně zabarví, pak projde vícero barvami a nakonec zčerná. Z této barvy pak vyplují obrazy, symboly, oblaka,“ vysvětluje Ludmila Kartousková.

Význam symbolů
Mraky v kouli
Bílé – kladná odpověď či štěstí
Černé – smůla, odpověď ne, pokud neustoupí jasu, který naznačuje zvrat k lepšímu
Fialové, zelené, modré – radost, veselí
Červené, oranžové, žluté – nebezpečí, problémy, těžkosti či nemoc
Mraky vycházející zvedající – kladná odpověď
Mraky zapadající – negativní odpověď

Události, které s v kouli objevují
* Když se zjevují v přední části koule, jedná se o události, které se v brzké době splní, nebo jsou ze současnosti. * Když se zobrazují v zadní části koule nebo od věštce odplouvají, jsou to události vztahující se k vzdálené budoucnosti nebo daleké minulosti. * Když se objeví obraz vlevo - události jsou skutečné
* Když se objeví obraz vpravo – události jsou symbolické.

Symboly v kouli
Brouk – dlouhý život
Had – zdraví, vědomosti, pokušení
Hvězda – úspěch
Koruna – odpovědnost, sláva
Kotva – bezpečí, naděje
Lebka – smrt, moudrost
Leknín – kreativita
Maják – před vámi je nebezpečí, ale máte naději
Maska – zrada, podvod, tragédie
Meč – hádka
Oko – šťastný osud, rozvaha, ale může jít o symbol zla
Ovoce – děti
Pták – zpráva
Srdce probodnuté dýkou – utrpení
Váhy – spravedlnost
Žába - plodnost, úrodnost,

Karty
Mezi věštci jsou velmi oblíbené. Známé taroty jsou zahalené tajemstvím. Číst z nich dokáže jen zkušený člověk a existuje spousta způsobů jejich výkladů. Můžete položit konkrétní otázku a hledat na ni odpověď, nebo si nechat vyložit třeba na jeden rok dopředu. „Tarotových karet je celá řada. Traduje se, že nejlepší jsou ty, které si člověk nakreslí sám. Základem výkladu bývá tzv. velký kříž, který tvoří deset karet. Každá z nich má svůj význam a souvislost s ostatními. Lidé se často obávají karty Smrti, ale ta je naopak velmi pozitivní. Znamená změnu a v závislosti na kartách ležících okolo ní se určí, o jakou změnu půjde. Obvykle je to změna k lepšímu. Samozřejmě je nutné přihlížet i na položení karet. Pokud jsou vzhuru nohama, je tam význam jiný. Někdy zcela opačný, nebo se jedná o pomalejší vývoj situace,“ říká kartářka Markéta Vernerová.
Obrázek karet do tvaru keltského kříže
„Karty umí odpovědět na otázky vztahů - partnerských, pracovních či rodinných. Můžete se zeptat na práci současnou či budoucí, na zdraví, finance. Karta vám dokáže poradit, na co se máte zaměřit, či čeho se vyvarovat, popřípadě, co je vhodné ve vašem životě změnit,“ říká Ludmila Kartousková.

Kromě tarotů se také používají i karty mariášové, cikánské, zenové nebo andělské a další.
Kyvadlo
Žádné dlouhé řeči, ale rychlá a jasná odpověď. Není důležité, jaké kyvadélko se používá, ale kdo a jak s ním dokáže pracovat. Pokud to chcete vyzkoušet sami, postačí vám i prstýnek či knoflík zavěšený na nitce. Nejdříve si položte otázku, na kterou znáte odpověď. Např. jsem žena? Jsem muž? Díky tomu poznáte, co znamená ANO a co znamená NE.
Kniha
Funguje to jednoduše. Vymyslíte si otázku, pak intuitivně otevřete knihu a se zavřenýma očima položíte prst na stránku. V odstavci, kterého jste se dotkli, najdete odpověď. Dříve se používala hlavně bible nebo náboženské knihy, můžete ale sáhnout po kterékoliv.

Runy
Runy jsou znaky, které se v dávné minulosti používaly jako abeceda, hlavně na severu – ve Skandinávii či britských ostrovech. Ovládali je Vikingové, kteří z nich dokázali i věštit. Vyrývaly se do kamenů nebo do dřeva. I v současnosti je věštění pomocí run velmi oblíbené. Každý znak něco znamená a existuje spousta metod jejich výkladu.

Počasí
Každý z nás se občas zahledí na oblohu. Často fascinovaně pozorujeme bouřku či déšť. Zvuk hromů, tvary blesků, mraků, rychlost nebo sílu větru. To vše nám prý může ukázat, co nás čeká. Na základě meteorologických jevů předvídali budoucnost už 2 tisíce let př. n. l.
Často na obloze zpozorujeme shluk mraků do tvarů zvířecích symbolů. Jejich význam je podobný jako vlastnosti, které se jim připisují.

Pes – věrnost
Slon – moudrost a štěstí
Lev – síla
Sova - moudrost

Oheň
Tento způsob předvídání budoucnosti znali už v dávné minulosti. Není divu, oheň má v sobě ohromnou sílu i magii. Věštění ovlivňuje postavení plamene, směr větru a dýmu. Stačí se prý hodně uvolnit, zahledět se do plamene a sledovat výjevy, které se v něm objevují. Můžete to zkusit. Symboly jsou stejné jako u ostatních věšteb.

Sůl
Není potřeba mnoho pomůcek, stačí hrstka soli. Jednoduše se rozhodí na podložku nebo papír (lepší je barevný, aby byly krystalky lépe vidět). Vzniknou jakési obrazce a podle jejich tvarů je prý možné uhádnout, co nás čeká.
U každé věštby ale mějte na paměti, že osud je jen a jen ve vašich rukou. Věštci vycházejí z toho, co teď prožíváte a cítíte a jak by se váš osud měl odvíjet, pokud se tak budete chovat i nadále. Stačí ale, že něco málo ve svém životě změníte, uděláte nějaké rozhodnutí a všechno může být jinak.

Text: Michala Jendruchová
Blesk-zdraví
Starší článek      Další článek