Návštěva u kartářky

Chcete se o sobě něco dozvědět? Stojíte na rozcestí a tápete, kterým směrem se vydat? Potřebujete vyřešit problémy? Navštivte kartářku, mnohé vám prozradí. A není se čeho bát..

Zkusila jsem to. Rozhodla jsem se podívat do budoucnosti. Na Ludmilu Kartouskovou jsem narazila na internetu. Výběr mezi kartáři je neskutečně velký, a tak jsem měla hodně zamotanou hlavu. Když jsem se však dočetla, že jsme se narodily ve stejný den, 6. ledna, bylo rozhodnuto! Osud? Náhoda? Možná. Říkejte tomu, jak chcete, každopádně nelituji.

Strach není na místě
Už při telefonické domluvě jsem jí naplno oznámila, že jestli mi řekne, že druhý den umřu, tak k ní nejdu. „Nebojte se, to v žádném případě nikdy nedělám,“ uklidňuje mě Ludmila Kartousková. A tak jsem tady. Přicházím lehce nervózní, ovšem už u dveří ze mě veškeré napětí padá. Vítá mě srdečná žena celá v červeném, která září nejen oblečením, ale i úsměvem a pozitivní energií. „Však vás čistím už samotným povídáním. Uvidíte, jak se budete cítit, až odtud půjdete,“ říká mi Ludmila Kartousková ve chvíli, kdy mi připravuje jasmínový čaj, který provoní celou místnost a navozuje příjemnou atmosféru. „To je důležité, vždycky klientovi nabídnu kávu nebo čaj, prostě něco teplého, aby se uvolnil. Už při tom se na vás napojuji,“ vysvětluje a k tomu zapaluje svíčky. A já se začínám cítit skutečně velice dobře.

Než začneme
Než se pustíme do karet, tak mi vysvětluje, co mě u ní čeká. „U výkladu se vychází z nynější situace. Já jsem takový prostředník. Skrze mě vám vyšší energie něco vzkazují. Může se stát, že vám nějaká informace bude nepříjemná nebo vám bude připadat zbytečná. Ale ona se k vám vrátí ve chvíli, kdy to potřebujete. Hlídám si, abych neovlivnila klienta, nikdy neřeknu, že něco musí udělat. Řeknu vám jen to, co potřebujete vědět, co je pro vás v danou chvíli vhodné,“ vysvětluje a prozrazuje, kde dostává odpovědi na otázky: „Jde to samo. Od malička jsem cítila, že jsem jiná než ostatní. Spoustu věcí jsem věděla a bylo mi divné, proč se mám něco učit, když to vím. Člověk se mě na něco ptá a mně ty odpovědi přijdou automaticky. Já už o tom za chvíli nevím, ale on mi za dva týdny zavolá, jak jsem mu krásně poradila,“ směje se.

Jdeme věštit
Já už se však nemůžu dočkat, až rozloží karty. Má jich připravených několik druhů, od tarotových, přes mariášové, andělské až po „mořské víly“. Mám jí sdělit, co mě zajímá a cho chci řešit. Tak se ptám na lásku, práci a zdraví. Nejdříve mě však doslova zrentgenuje svýma hlubokýma očima, pak do ruky bere kyvadlo. „Musím se ho zeptat, jestli mi vůbec dovolí ptát se na vás,“ vysvětluje.

Výkřik: Ke každému klientovi přistupuji s úctou

Kyvadlo dovoluje a tak začínáme. „Právě prožíváte velice plodný rok. Je tady zásadní změna bydlení a práce, noví lidé kolem vás i nový partner,“ říká a já jen koukám.

Uvolněná atmosféra
Všechno sedí. Nedávno jsem se přestěhovala do bytu, kde se cítím konečně dobře. Právě jsem nastoupila do Blesku zdraví, kde jsem naprosto spokojená. Mám kolem sebe samé nové lidi. „Jen ten partner by si měl pospíšit,“ směji se, ovšem Ludmila pokračuje: „V listopadu máte možnost začít nový vztah, pokud o něj budete stát a budete se na něj cítit. Pozor ale na sklony k záletnosti,“ vykládá a já jí skáču do řeči: „Zálety u mě nehrozí.“ „Jen neříkejte, ještě si na mě vzpomenete, nevíte, co bude až ty situace přijdou,“ povídá a atmosféra se naprosto uvolňuje. Prý mám šanci na hluboký a trvalý vztah, tak uvidíme.

Pozor na zdraví
Co se týče práce, mám šanci se realizovat a v mém novém povolání by se mi prý mohlo dařit. Byla bych ráda, protože mě to skutečně hodně baví. A prý bych měla mít i finanční štěstí. Hm, že bych dostala přidáno? Po zdravotní stránce si mám dát pozor na drobné úrazy a nervozitu. Opatrná bych měla být na své trávení, ale tady je prý změna k lepšímu. Mám hodně pít, pročistit ledviny a chodit na sluníčko. „Vidím, že jste ho letos moc neměla. Chybí vám. Jakmile vyleze, sedněte si, uvolněte se a přijímejte sluneční energii. Vnímejte, jak do vás paprsky prostupují a bude vám dobře,“ říká a já jen žasnu. Skutečně jsem letošní léto strávila pouze v kanceláři. Zkrátka mám o čem přemýšlet.

Výkřik: Pracuji s láskou a pokorou

Téměř jako psychoterapie
Já jsem sice letos moc síly nenačerpala, zato z Ludmily přímo srší. Rozhodně byste jí nehádali, že v lednu oslavila padesátku. A není divu. Její práce ji totiž naplňuje. „Při téhle práci se cítím pořád mladší. Když pomáháte lidem, tak vás to dobíjí,“ svěřuje se a vypráví příběh: „Můj syn se jednou potkal ve dveřích s klientkou, která přišla úplně nešťastná, smutná. Vracel se, když odcházela a ptal se mě, kdo to byl? Nepoznal ji, šla totiž rozzářená a spokojená. To je bomba, to mě tak obrovsky dobíjí! Je to tak fascinující!“

Od starostí se musím odpoutat
Problémy druhých lidí si však nepřipouští. „Tím bych nikomu nepomohla. Když potřebuji, tak si dělám různá duchovní čištění, chodím do přírody,“ vysvětluje, jak se udržuje v kondici. Pomohla už mnoha lidem a většinou se k ní vracejí. „Mám stálé klienty z celého světa, Vykládám do 11 zemí. A to i na dálku přes skype,“ líčí Ludmila. Zajímá mě, jestli se vykládat karty může naučit kdokoliv. „Neučím to druhé lidi. Mně totiž jdou ty informace samy, tak nemůžu posoudti druhé,“ vysvětluje.

Známá tvář
Pokud se vám zdá povědomá, není divu. Občas věští i v televizi a kromě karet se věnuje i herectví a modelingu. „Jsem modelka nadměrka. Mám přes metrák,“ směje se. Občas se objeví v reklamě nebo ve filmu. „V Účastnících zájezdu jsem hrála Olinu, točila jsem i seriál Vyprávěj, teď mám roztočený Okresní přebor, kde hraji manželku autobusáka Knopa,“ chlubí se s rozzářeným obličejem.

Naprosté soukromí
Co na ní obzvlášť oceňuji, je anonymita. Přestože je nádherně a roztomile upovídaná, naprosto hájí soukromí. Když se zajímám, jestli k ní chodí i herci nebo známé osobnosti, kdo se k ní chodí radit, prozradí, že má klienty i mezi vysoce postavenými lidmi, ale nic konkrétního z ní nedostanu. Ani slovo. Díky tomu si můžu být naprosto jistá, že se o mých strastech od ní nikdo nedoví. Ale já to na sebe na těchto stránkách „prásknu“ sama.

Box:
Ludmila Kartousková se narodila 6. 1. 1961. Přestože vystudovala Střední ekonomická škola a pracovala jako účetní, prošla kurzem modelingu a začala hrát ve filmu a v reklamách. V roce 1999 získala titul Miss Sauna na TV PRIMA. Objevila se například ve filmu Skřítek, Everithing is Illuminated, Účastníci zájezdu či v pohádce O ztracené lásce. Více na www.karty-kartouskova.cz

Text: Michala Jendruchová pro: Blesk zdraví

Starší článek      Další článek