Mějte lásku k sobě

Týden před Vánoci mě požádala klientka o výklad po telefonu. Měla naléhavý hlas a bylo v něm mnoho smutku a trápení.

Chtěla se zeptat kartiček, jestli má zůstat s partnerem anebo odejít. Přes kyvadlo jsem zjistila, že nemá partnera ráda a on ji už vůbec ne. Karty řekly, že tento vztah již odezněl a každý z těchto partnerů má jít svou vlastní cestou. Byla zde jen manipulace, využívání a násilí. Slečna se mi rozplakala do telefonu. Potvrdila mi, že prožívá domácí násilí a že se doslova bojí vánoc, aby pod nostalgií těchto svátků nezůstala u tohoto muže i nadále. Když jsem se vzala v úvahu dané množství energie této ženy, v přítomnosti partnera ji tato padala až pod 50%.

Ještě neměla děti a tudíž nyní rozhodovala jen sama o sobě. Bála se, co bude dál. Těmto ženám se těžko odchází byť z násilnického prostředí, protože se bojí další budoucnosti. Navrhla jsem ji využít možnosti azylového domu. Sdělila mi, že se už na ně ptala a že se rozhoduje, jestli se tam má přestěhovat. Doporučila jsem ji, aby se šla do tohoto domu podívat a poradila se s tamějšími pracovnicemi. Znají tyto situace velmi dobře a dokáží i poradit další postup. Ke konci výkladu byla již klientka klidnější a potvrdila si přes kartičky, že ji čeká již jen to hezké. Uběhlo pár týdnů a přišla ke mně na osobní výklad mladá usměvavá žena. Uvařila jsem ji čaj a daly jsme se do výkladu. Lišácky se na mně usmála a řekla, že je tou ženou, které jsem dělala výklad před vánocemi. Posbírala všechnu sílu a odešla do azylového domu. Prožila tam krásné pohodové svátky a byla obklopena malými veselými dětmi spolubydlících. Cítila se v bezpečí a spokojená. V bytě v kterém bydlela s přítelem odhlásila pronájem, ale ještě tam nechala partnera měsíc bydlet. Poskytla mu počítač, aby si přes internet mohl najít jiné bydlení. Přítel ji vyčítal po sms, že kvůli tomuto rozchodu musel přestat pracovat, protože z něj měl velké trauma. Že nemá kde bydlet a jezdí po městě v tramvajích a že ona si někde spí v teplých peřinách. Pořád ji píše sms a slibuje, že se polepší, když se k němu vrátí. Zato slečna již byla v lepší náladě. Měla stále svou práci a místo, kde se cítila v bezpečí a pohodě. Začala se ji zklidňovat i psychika a již viděla svou budoucnost pozitivněji.

S tímto mužem se seznámila přes internet a bylo ji líto, že nemá domov. Poskytla mu jej, vařila, prala a uklízela. Ale vztah není jen o domácím servisu. Nyní jsou energie postaveny tak, že ke každému z nás má přijít partner, který k nám opravdu patří, jestli tam již nestojí. A má to být rovnocenný partner. Tak této slečně přeji tak hodného člověka, jak je ona sama. Ale je důležité, aby se nyní věnovala sama sobě. Dělala si radost a měla se ráda. Tady si ještě hodně dluží. Je třeba dorovnat sama sobě tento dluh. Pak se bude cítit spokojená a šťastná a to je ten správný okamžik, kdy k ní může přijít ten správný rovnocenný muž. A to ji ze srdce přeji.

Starší článek      Další článek