Rozsviťte se

Tak je zas krásný sluníčkový den a já běhám po úřadech, bankách, obchodech. Tu se zastavím a usměju, tu prohodím přívětivé slovo a při vstupu do tramvaje si broukám oblíbenou melodii.

Pravda, občas sebou někdo škubne, otočí se,či mile usměje. Není to zvykem. I když jsem za posledních deset let jednu paní potkala, co si cestou tiše zpívala jen tak pro sebe. Měla jsem z toho radost. Pro mně je důležité se cítit příjemně a pohodově. Mám všechny úkoly splněny a ještě jsem sehnala věci, na které jsem dlouho myslela. Super pohodička. V tom mi zavolá jedna známá a ptá se mně, proč jsou na sebe lidi poslední dobou tak zlí? Prý ji pořád někdo napadá, někdo do ni strká v tramvaji a dcera ji vůbec neposlouchá................ Žijeme v jednom městě a máme každá jiné zkušenosti. Asi to bude v nás. Já když ráno vstanu, tak se pohladím a řeknu si, že jsem holka šikovná. Udělám si něco dobrého na snídani. Cestou na tramvaj vnímám ranní vzduch, sluníčko, zdravím obchodníky, kteří chystají ovoce a zeleninu před krám.

V tramvaji se sem tam na někoho usměju, když se mi líbí, jak je upravený a v příjemný. A tak šířím svou energii dál. Nic mě to nestojí a ještě mě to posiluje. Myslím si, že je nejdůležitější, jak se cítíme uvnitř. Když jsme spokojeni a šťastni sami se sebou, tak to z nás vyzařuje ven. Proto vždy říkám, udělej vše pro to, aby jsi byl šťastný ty a pak tím pádem budou šťastni všichni kolem tebe. Protože to z tebe cítí a dostává je to také na pozitivnější úroveň. Zkuste to také. Večer před spaním si slibte, že zítra ráno si uděláte pohodový den. V klidu vstanete a zahájíte příjemný den. Když se sem tam na někoho usmějete, někdo vám úsměv vrátí a budete mít ještě větší radost. Začne vás to bavit a budete dál šířit svou dobrou náladu. Přeji příjemný den.

Starší článek      Další článek